brand: "bangcheer"
price: "₹ 6850"
in_stock: true
reviews_count: 6
category: "Bangcheer"
url: https://www.desertcart.in/products/655702115-wall-mount-for-tp-link-deco-be63-be65-be10000-mesh
store_origin: IN
region: India
---
**Brand:** bangcheer
**Availability:** ✅ In Stock
## Summary
> 🚀 Elevate your Wi-Fi game with style and space-saving genius!
## Quick Answers
- **Is it available?** Yes, in stock and ready to ship
## Best For
- bangcheer enthusiasts
## Why This Product
- Trusted bangcheer brand quality
## Description
Review: Met my expectations - Good quality
## Features
## Technical Specifications
| Specification | Value |
|---------------|-------|
| ASIN | B0D6DSPW7X |
| ASIN  | B0D6DSPW7X |
| Antenna Location | Home |
| Antenna Type | Internal |
| Best Sellers Rank | #42,885 in Computers ( See Top 100 in Computers ) #142 in Whole Home & Mesh Wi-Fi Systems |
| Built-In Media | Aluminum alloy mounting bracket(s), Screws, Expansion bolts |
| Color | White-2Pack |
| Compatible Devices | Personal Computer, Smartphone, Laptop |
| Connectivity Protocol | Wi-Fi |
| Connectivity Technology | Wi-Fi |
| Control Method | Touch |
| Controller Type | App Control |
| Coverage | Whole Home |
| Customer Reviews | 4.6 4.6 out of 5 stars (240) |
| Date First Available  | 16 July 2024 |
| Frequency Band Class | Dual-Band |
| Is Modem Compatible | No |
| Item Dimensions L x W x H | 17L x 11.4W x 3.4H centimeters |