title: "Car Amplifiers - Gravity Audio WZ3000.1D Warzone 3000W Class D Amp 1/2/4 Ohm Stable with Remote Sub Control"
brand: "gravity audio"
price: "₹ 28228"
---
# Car Amplifiers - Gravity Audio WZ3000.1D Warzone 3000W Class D Amp 1/2/4 Ohm Stable with Remote Sub Control
**Brand:** gravity audio
**Availability:** ✅ In Stock
## Quick Answers
- **What is this?** Car Amplifiers - Gravity Audio WZ3000.1D Warzone 3000W Class D Amp 1/2/4 Ohm Stable with Remote Sub Control by gravity audio
- **Is it available?** Yes, in stock and ready to ship
## Best For
- gravity audio enthusiasts
## Why This Product
- Trusted gravity audio brand quality
## Description
## Product Details
- **Item dimensions L x W x H:** 8.8 x 8.3 x 2.5 inches
- **Voltage:** 12 Volts (DC)
- **Manufacturer:** Gravity Audio
- **Mounting Type:** Surface Mount
## Images
## Questions & Answers
**Q: Can this power a kicker l7 12 just one of them?**
**Q: whats the max wattage for 4 ohm setup?**
A: People are sleeping on gravity warzone subs and amps I ran a 1 JL 12" w6 to a warzone 3000.1 at 1 ohm for about a month never once shut off and got a little warm at most. Sold the JL and bought 2 more warzone 12's dvc 2ohm to the same amp and still won't cut out.
**Q: What's bridge in and out**
**Q: Will this power my audiopipe15,and i have a Rockford t1 12 inch sub in there own box**
A: At 1ohm you get about 800 watts so you get a little boom
## Frequently Bought Together